اخبار موسسه تصویر شهر

Image

«مساجد تهران» به بررسی و مرور وقایع تاریخی مهم در مساجد قدیم و جدید تهران و مقایسه آن ها با یکدیگر می پردازد. در این مستند 40 دقیقه ای همچنین سعی شده است که علاوه بر معرفی، فعالیت های فرهنگی که در داخل مساجد انجام می شود...

تصویربرداری مستند «مساجد تهران» به کارگردانی بابک بهداد به پایان رسیده و روی میز تدوین قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی موسسه تصویر شهر، «مساجد تهران» به بررسی و مرور وقایع تاریخی مهم در مساجد قدیم و جدید تهران و مقایسه آن ها با یکدیگر می پردازد. در این مستند 40 دقیقه ای همچنین سعی شده است که علاوه بر معرفی، فعالیت های فرهنگی که در داخل مساجد انجام می شود، به تصویر کشیده شود.

بنابراین گزارش، بابک بهداد از مستند سازان برجسته کشور است که برخی از مستندهای وی طی چندسال اخیر از شبکه مستند سیما پخش شده است.

بهداد ساخت مستندهایی چون: کویرهای ایران، چراغی که روشن شد، دسترنج، دست ها و نجواها، میدان بهارستان، نقوش و ... را در کارنامه کاری خود دارد. وی همچنین امسال در جشن سینمای ایران داور هشتمین جشن مستقل فیلم های مستند و در جشنواره فیلم پروین اعتصامی از اعضای هیات انتخاب بخش فیلم های کوتاه مستند بوده است. 

عوامل این مستند عبارتند از: پژوهشگر وکارگردان: بابک بهداد، تصویربردار: صادق سوری، تدوین: سولماز افتخاری، دستیار کارگردان و صدابردار: مهرداد معظمی لواسانی و صدا گذار: حسین قائمی

مستند «مساجد تهران» به تهیه‌کنندگی غزال بهی‌زادی از مجموعه مستند «نگارخانه تهران» در حال آماده‌سازی است که این مجموعه مستند، محصول موسسه تصویر شهر سازمان فرهنگی هنری شهر تهران است و فرهاد ورهرام مشاور پروژه آن است.