پردیس سینما گالری ملت

پردیس سینما گالری ملت
  • تعداد سالن :12
  • پردیس سینماگالری ملت ؛ دومین سینپلکس - پردیس سینما گالری ملت در سال ۱۳۸۷ با ۴ سالن به ظرفیت ۲۶۵ صندلی، یک سالن کوچک VIP با ظرفیت ۳۰ صندلی و در مجموع با ظرفیت 1085 صندلی افتتاح شد که با توجه به سازه منحصر به فرد، طراحی خاص و همچنین عدم وجود مراکز تجاری در این بنا و مجاورت با بوستان ملت یکی از مهمترین مراکز فرهنگی _ سینمایی کشور محسوب می‌شود. - مهمترین فعالیت در این بخش بازنگری کامل پردیس سینماگالری ملت به عنوان یکی از زیباترین و عریض ترین سازهای معماری و سینمایی شهر تهران بود که احداث پارکینگ به عنوان یک ایراد جدی برای این پردیس در اوایل سال جاری به عنوان یک ضرورت در دستور کار قرار گرفت که با پیگیری های این موسسه و با مساعدت شهردار محترم و معاون عمرانی وی مشکل ساخت آن برطرف شد.در تیرماه سال 1398 همزمان با برگزاری هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر پارکینگ این مجموعه با ظرفیت 700 واحد با حضور شهردار تهران و فودکورت آن در طبقه مثبت 2 با ظرفیت 800 نفر با حضور هنرمندان افتتاح شد. - در ادامه در خصوص توسعه و بازسازی این مجموعه که با همفکری کارشناسان خبره در حوزه ساخت سینما صورت گرفت امکان افزایش سالن ها و تعداد صندلی های موجود در دستور کار بعدی قرار گرفت که با این طرح شاهد تحولی چشمگیر در این مجموعه با افزایش 90درصدی تعداد صندلی و مخاطب در آن بودیم. - عملیات عمرانی پردیس سینمایی ملت که در سال 98 انجام شد، که با حضور شهردار تهران، رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و همزمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی به بهره برداری رسید. - افتتاح پارکینگ با ظرفیت 700 واحد - احداث 7 سالن نمایش جدید با ظرفیت 485 نفر - احداث سالن چند منظوره (سینما، تئاتر، موسیقی و همایش) با ظرفیت 237 نفر - بازنگری سالن های موجود و ارتقا تعداد صندلی های سالنهای بزرگ از 265 به 310 در هر کدام - احداث نمازخانه جدید - احداث گالری با نورپردازی حرفه ای - احداث فودکورت با ظرفیت 800 صندلی - احداث کافی شاپ در فضای داخلی و خارجی پردیس - اصلاح اماکن و بوفه های پذیرایی - احداث کافه کتاب - تعویض و تقویت هواساز (سرمایش و گرمایش) - تجهیز سینما به 180 دوربین مداربسته - تعویض کف پوشهای لابی­ ها 1 تا 4 - تعویض پرده­ های نمایش سالن ­های 1 تا 4 - به روز رسانی سیستم­ های نمایش به فرمت لیزری - نورپردازی داخلی فضاهای عمومی سینما - مرمت؛ بازسازی و تقویت سیستم هواساز (گرمایش و سرمایش) سینما - ایجاد خدمات رفاهی جهت تردد مراجعین با تخفیف ویژه از 50 تا 100 درصد با همکاری تاکسی اینترنتی - شش سالن نمایش، یک سالن همایش چند منظوره و همچنین فود کورت، کافی شاپ و پارکینگ با ظرفیت 700 واحد با حضور شهردار تهران، رییس سازمان سینمایی و مدیران شهرداری و ارشاد، هنرمندان و سینماگران افتتاح می‌شود. - پردیس سینمایی «ملت» با افتتاح سالن‌‌های جدید و نیز بازسازی شدن سالن‌های موجود، ظرفیت خود را به 1900 صندلی با تعداد متنوع از 50 تا 310 صندلی افزایش داد که همزمان با جشنواره فیلم فجر با میزبانی اهالی رسانه و هنرمندان به ناوگان اکران اضافه و به بهره برداری رسید.
  • امکانات :پردیس ملت بعد از اینکه در سال ۹۴ برای اولین بار به عنوان کاخ مردمی در جشنواره فیلم فجر قرار گرفت، سال ۹۵ نیز برای تجربه دوم، از طرف ستاد برگزاری سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به عنوان کاخ مردمی قرار می‌گیرد، تا مردم بتوانند با سازندگان و دست‌اندرکاران فیلم‌های فجر در ارتباط باشند و فیلم سازان واهالی سینما نیز آثار خود را در معرض دید علاقه‌مندان و بازدید کنندگان قرار دهند. این پردیس سینمایی از سال 96 تا کنون به مدت سه سال متوالی به عنوان سینمای رسانه در جشنواره فیلم فجر برگزیده شد.
  • آدرس :خیابان ولیعصر (عج)، ابتدای بزرگراه آیت اله هاشمی رفسنجانی، روبروی بزرگراه کردستان، پردیس سینمایی ملت
توضیحات

این پروژۀ مجموعۀ پردیس سینما گالری ملت در محدودۀ منطقۀ 3 شهرداری تهران و در زمینی کشیده و نامعین به مساحت 6000 متر مربع در منتهی الیه جنوب غربی پارک ملت طرح و اجرا گردیده است. این مجموعه با توجه به استقرار در محوطۀ پارک از کلیۀ مزایای آن به عنوان محوطه بهره مند است. در بررسی های صورت گرفته در خصوص پارک های شهر تهران، پارک ملت با توجه به مؤلفه های برنامه ریزی شهری به عنوان پارکی با عملکرد شهری و با حوزۀ نفوذ بسیار وسیع شناخته می شود. ضمن آنکه از نظر کارکردهای آموزشی و پژوهشی تخصصی، می تواند دارای عملکردهای خاص نیز در حد حوزۀ نفوذ شهری باشد. بنابراین احداث این پروژه نه تنها ضرورت منطقه ای را که با توجه به وسعت و جمعیت آن دارای کمبودهای شدید فضاهای فرهنگی و سینمایی است برطرف می نماید بلکه حوزۀ نفوذ آن کل شهر را متأثر می سازد. این مجموعه از سمت شمال و شرق به محوطۀ پارک و از سمت جنوب به بزرگراه نیایش و از غرب به محوطۀ مجموعه ورزشی انقلاب محدود می شود.

تصاویر

سالن 3 سالن 3 سالن 3 سالن 4 طبقه مثبت یک ، لابی سالن 1 و 2 طبقه مثبت یک ، لابی سالن 1 و 2 طبقه منفی یک پردیس سینما گالری ملت سالن 4 سالن 5 سالن 5 سالن 1 سالن 3 سالن 3 سالن 2 طبقه منفی یک پردیس سینما گالری ملت